Fidget Spinner – ošiaľ roku 2017

Fidget Spinner - ošiaľ roku 2017

Fidget Spinner – ošiaľ roku 2017


Čoraz častejšie ľudom, deťom na ulici, v parkoch, obchodoch vidno v rukách malé točiace sa hračky. Nie nejedná sa o žiadny žart, len ste prehliadli novodobý ošiaľ, hit roku 2017 FIDGET SPINNER.

Voľný preklad názvu tohto zázraku je netrpezlivý pavúčik, prípadne iné podobné odnože. Jedná sa o pomôcku ,ktorá vznikla ešte v 20-tom storočí, avšak nemá patent ani známeho výrobcu. Slúžila predovšetkým pre pre autistov alebo ľudí, ktorí trpeli úzkosťami alebo ADHD – poruchou pozornosti a hyperaktivitou. Podľa výskumu mala pomôcka upokojiť, pomôcť sa sústrediť.

Prečo je trh ale zahltený Fidget Spinner – om až teraz? Až teraz je doba, kedy nie je problém urobiť akúkoľvek drobnosť virálnou za pomoci médii, internetu. Stačí trochu sústredenia a dobrý nápad, odprezentovať danú vec v tom správnom svetle a momente, a je na svete hit. V Roku 2016 sme sa stretli s hitom Pokemon a Pokemon GO, ktorý je taktiež na svete už nespočet rokov a do povedomia mnohých ľudí sa dostal za pomoci absolútneho hitu, aplikácie POKEMON GO.

Každopádne sa jedná o šikovnú vecičku, s mnohými variáciami, dizajnom, kovové či zliatinové FIDGET SPINNER sa považujú za tie “lepšie” , zatiaľ čo na trh prichádzajú postupne novinky ako LEGO FIDGET SPINNER a podobne. Drobnosť na točiacom sa ložisku nám zahltila trh a obchody, hlavy našich detí. Každopádne, buďme k sebe úprimní, určite lepšie ich vidieť pobehovať vonku s hračkami , z ktorej sa tešia, než sedieť pri TV a počítači 🙂

 

Pridaj komentár