Pánske elegantné vesty a ich nosenie

pásnska elegatná vesta

Ako už vieme pánsky oblek sa skladá z nohavíc a saka rovnakého materiálu ale k trojdielnemu obleku patrí aj vesta. Samozrejme nezabúdajme na košelu , ktorá by mala mať na koncoch rukávov manžetové gombíky pre elegantnejší efekt. Ak chceme nosiť manžetove gobíky tak rukávy košele by mali byť dlhšie ako sako aby boli viditeľné. Topánky k obleku volíme buď kožené šnurovacie topánky alebo mokasíny. Posledný doplnok tvorí kravata, motýlik alebo vesta.

Vesta je časť oblečenia, ktorá zakrýva hornú časť tela. Zapína sa buď na gombíky alebo patetntky. Je elgantná, praktická a dá sa nosiť aj bez saka. Umožňuje tak pohodlnejší pohyb na společenských akciách.

V minulosti boli sako, nohavice a vesta nenahraditeľnou súčasťou pánskeho šatníka ak sa jednalo o společenské udalosti. Muži tiež využívali vesty k noseniu vreckových hodiniek s reťiazkou , ktoré mali prevlečené cez dierku od gombíka.

Ako postupoval čas menili sa aj trendy .V dnešnej dobe máme vesty v rôznych štýloch, farebných prevedeniach, druhov materiálu a tak ich možeme skombinovat nielen so sakom ale aj každodeným oblečním a nemusíme sa bať krytiky zo strany ostatních.

Každý jeden muž čo dbá o svoj elegantný výzor a štýl má vestu vo svojom šatníku aj bez oblekového saka. Vesta sa dá nosiť bez kravaty alebo motýlika. Kombináciou košely, vesty a nohavíc například džínsou sa nedá nič pokaziť , môžeme ich využiť na pohovor , schôdzku ale aj bežné nosenie. S touto kombináciou budete stále vyzerať elegantne, moderne a štýlovo. Bude z vás moderný gentleman.