Každá hodvábna šatka je unikátna

Ručne maľované hodvábne šatky v sebe spájajú vzácnu textíliu a originalitu autora, ktorý ju maľoval. Každá šatka, aj keď má podobný námet, je unikátna. Zakaždým, keď si ju vaša vyvolená dá na krk, zažije pocit výnimočnosti. Je nádherná na pohľad a príjemná na dotyk. Je hodná kráľovny vášho srdca aj malej princeznej v rozpuku.

Hodváb he kráľ textílií a textília kráľov

Tajomstvo výroby hodvábu čínski výrobcovia žiarlivo strážili a ukrývali pred svetom viac ako dve tisíc rokov. Hodváb je prírodné textilné vlákno, ktoré vytvárajú húsenice rôznych druhov nočných motýľov, najmä však priadky morušovej – hodvábnika. Tieto húseničky sa živia morušovým lístím a keď dosiahnu 30-násobok ich pôvodnej dĺžky, dobre sa zakuklia do zámotku – kokónu, obaleného hodvábnym vláknom.

Vlastnosti hodvábu

Vlastnosti tejto ušľachtilej textílie, ktorá sa nedá v žiadnom prípade nahradiť umelým vláknom, sa dodnes vyvažujú zlatom. Pri hodvábe sa cení predovšetkým jeho schopnosť prispôsobiť sa teplotám. V studenom počasí dokáže príjemne hriať, a naopak v horúcom lete príjemne chladí. A navyše, dobre prijíma vlhkosť, ktorú následne odparuje, takže odev nepôsobí vlhkým dojmom.

Online nákup

Výber je skutočne široký. Môžete si vybrať z rôznych veľkostí a námetov hodvábnych šátiek, šálov a vreckoviek. Všetky vzory nájdete v našom Online obchode ktorý poteší každého milovníka prírodného hodvábu a nádherných ručne maľovaných hodvábnych výrobkov. Chcete sa naozaj vytiahnuť a obdarovať svoju nežnú polovičku originálnym a vzácnym darčekom? Ručne maľované hodvábne výrobky splnia aj tie najtajnejšie ženské sny.

Stránka www.luxusne-doplnky.eu, na ktorú ste sa práve dostali Vám ponúka výlet do sveta farieb, vzorov a jemnosti – to všetko v spojitosti s unikátnou tkaninou – hodvábom. Pradávne svedectvá hovoria o hodvábe ako o látke kráľov. V zime hreje, v lete chladí, ale predovšetkým polichotí každému, kto ho nosí. Hodváb má mnoho podôb a mnohoraké využitie, avšak ako šatka či šál je neopakovateľným doplnkom pre každú ženu.

Popri galérií výrobkov s hodvábom, nájdete na našej webstránke aj originálne ručne maľované výrobky na predaj, taktiež články z oblasti histórie hodvábu až po dnešné využitie hodvábnych látok a produktov z tejto kráľovskej tkaniny.